top of page

Вітаємо усіх шанувальників  мистецтва капоейра на нашій сторінці.

 Міжнародна група афробразильського мистецтва капоейра ARTES CANAVIAL, запрошує до знайомства та співпраці творчих та амбітних молодих людей із задатками лідерів, що прагнуть пропагувати та розвивати здоровий спосіб життя, шляхом впровадження та створення різних вікових груп КАПОЕЙРА у своєму місті. Осіб, котрі цікавляться, полюбляють та вивчають дане мистецтво, запрошуємо до співробітництва. Майбутнім інструкторам-початківцям надається суттєва інформаційна допомога та підтримка. Висока майстерність та максимальна доступність для усіх наших людей - ось головне наше кредо!

tabareu@yandex.ru

  • w-googleplus
  • w-tbird
  • w-facebook

Prof. Gigante e mestre Chapao

Про нас

Professor Gigante

Instrutor Tabareu

Контакти

Капоейра на Волині була започаткована у 2001 році інструктором бойових мистецтв Сергієм Смірновим, зокрема перша її група була створена у місті Луцьку, під егідою Всеукраїнської академії капоейра "Лібердаді корасао" ("вільне серце"). До міжнародного об`єднання Artes Canavial під керівництвом професора капоейри Жиганчі (м.Сан-Пауло, Бразилія), наша група долучилась у 2011 році.

 

ЩО ТАКЕ КАПОЕЙРА?

Капоейра, вид бойового мистецтва, батьківщиною якої є Бразилія. Відмінна риса капоейри - велика кількість найскладніших акробатичних елементів, обманних рухів, нирків, відходів, підсічок і зацепів ніг супротивника, а також часта зміна позиції і повна непередбачуваність напрямку атаки. Зробивши стійку на руках, капоейрист може нанести удар ногами в голову одному противнику, потім, перекинувшись, збити з ніг іншого, і прямо з землі атакувати третього, утворивши навколо себе своєрідне «магічне коло». Техніка капоейри вимагає від спортсменів хорошої фізичної підготовки: гнучкості ,координаціїї та витривалості, сили та кмітливості. Як унікальне самобутнє мистециво, вона допомагає кожному максимально розкрити весь свій творчий потенціал.

Як бойове мистецтво капоейра унікальна тим, що розвивалася самостійно, не відчуваючи впливу інших бойових систем. У Бразилії капоейра не тільки популярний вид спорту, але і невід'ємний елемент так званої вуличної культури.
Історична довідка. У 1500 Бразилія стала португальською колонією. Для роботи на плантаціях в Бразилію почали завозити рабів з Африки. Не бажаючи миритися зі своєю долею, невільники при першій же можливості втікали від господарів. У 1660 збіглі раби утворили в джунглях так звану Пальмову республіку, яка кілька десятиліть успішно відбивала натиск португальської армії. Саме до середини 17 ст. відносяться перші згадки про бойове мистецтво чорних невільників. За однією з версій, сама назва «капоейра» походить від слова «капоейрас», що означає різновид джунглевого бур`яну. Своє бойове мистецтво раби маскували під танці,а самі тренування проходили під музичний супровід своєрідних інструментів та пісні. Все виглядало абсолютно безпечно: невільники відпочивають після роботи, господарі навіть не припускали, що їх «рухоме майно» володіє прийомами боротьби..
Після скасування в 1888 рабства в Бразилії капоейра стає національним видом спорту. У 1937 вона отримує офіційне визнання Національної конфедерації спорту. У місті Сальвадорі була зареєстрована перша школа капоейри - Регіональний центр фізичної культури - під керівництвом майстра Бімби (справжнє ім'я Мануель дос Рейс Машадо, 1900-1974). Присутнє в назві школи слово «regional» з часом почало використовуватися як назва стилю, розробленого майстром Бімбою. У 1941 майстер Пастінья (Вінсенте Феррейра Пастінья, 1889-1982) заснував Спортивний центр капоейри Ангола. Так було покладено початок офіційного розвитку ще одного стилю капоейри - Ангола. Майстри Бімба і Пастінья - дві ключові фігури в історії сучасної капоейри.
З 1950-х років проводяться офіційні змагання - як серед аматорів, так і професіоналів. Чемпіонати світу, згідно з усталеною традицією, проходять в Бразилії.
Сучасна капоейра в тому вигляді, в якому вона була представлена широкій аудиторії, складається з двох основних стилів: Ангола і Регіональ. Для Анголи характерні повільні, «в'язкі» рухи, що плавно трансформуються один в інший. Регіональ - швидкісний, силовий стиль, збагачений акробатичними елементами, та ударами ніг у стрибках. При тому, що зараз існують школи (в тому числі за межами Бразилії), які сповідують якусь одну з різновидів капоейри, її поділ на стилі є умовним. По ходу поєдинку капоейристи можуть переходити з одного стилю на інший. Перевага, що віддається бійцем того чи іншого стилю - індивідуальна і залежить від безлічі факторів (наприклад, від його віку: спортсмени у віці, як правило, віддають перевагу більш спокійній Анголі, а молоді -подобається більш динамічний і агресивний Регіональ).Контемпоранія - ще один різновид сучасної капоейри, який намагається поєднати у собі найкращі риси традиційних її стилів . Тому більшість майстрів сповідують, практикують, вивчають та навчають капоейрі, як одне цілісне явище, елементи якої гармонійно взаємно доповнюють та заміщують одна одну.

43000, Україна, Волинська обл., м.Луцьк, пр.Волі 51, КТБ СНУ ім.Лесі Українки.

tabareu@yandex.ru

bottom of page